Zo života klubu

Už po 17 krát sa konala klubová výstava duričov v Sielnici

Pri slávnostnom otvorení výstavy sme odovzdali bronzový odznak Slovenského poľovníckeho zväzu, za významne zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku, ktorý navrhol výbor klubu chovateľov duričov, svojmu dlhoročnému členovi, Paľovi Pôbišovi.   Klub chovateľov duričov na tejto výstave...

Špeciálna výstava klubu chovateľov duričov v Betliari 2019

    Tohtoročná špeciálna výstava klubu chovateľov duričov a oblastná výstava všetkých plemien  sa konala 15.6.2019 v prekrásnom prostredí kaštieľa Betliar. Sprievodnou akciou týchto výstav boli poľovnícke dni Gemeru. Pred rozhodcu Jana Ryka (PL), ktorý prísne...

Memoriál Jozefa Sedlačka 24.-25.11.2018 Dlhoňa

    Posledný novembrový víkend patril Memoriálu Jozefa Sedlačka (MJS), ktorý zorganizoval Klub chovateľov duričov pri Slovenskom poľovníckom zväze v Bratislave v spolupráci s poľovníckou spoločnosťou Gavra a OkO SPZ Svidník.     V piatok o 17:00 hod bol zraz...

Výcvikový deň klubu chovateľov duričov 2018

    Zraz bol podľa propozícií dňa 1.9.2018 na námestí v Čiernom Balogu, kde nás už čakal organizátor celej akcie p. Pavol Pôbiš člen výboru klubu chovateľov duričov.    Po príchode všetkých účastníkov výcvikového dňa sme sa presunuli na poľovnícku chatu PZ Dobroč, kde nás...

Klubová výstava duričov v Sielnici 2018

   Už po 16-krát sa konala v areáli strelnice v Sielnici klubová výstava duričov, ako aj špeciálne a klubové výstavy iných kynologických klubov.      Náš klub tam reprezentovali tieto plemena: Štajerský durič, Black and Tan Coonhound, Grand gascon...

Klubové farbiarske skúšky malých plemien 2018

Dňa 30.6.2018 zorganizoval klub chovateľov duričov v spolupráci s PZ Suchá dolina klubové farbiarske skúšky malých plemien .     Na tieto skúšky bolo prihásených 9 jedincov, avšak zosúčasnilo sa ich iba 7, z toho ŠD 1ks , SK 2ks, JAZV. HR. ŠT 3ks, DJGDT 1ks. Slovenský...

Predbežné skúšky farbiarov 2017

Dňa 17.11.2017 výbor klubu chovateľov duričov zorganizoval klubové predbežné skúšky farbiarov ,ktoré sa konali v malebnom prostredí ondavskej kotliny v PZ Dubinka pri obci Turany nad Ondavou  okr. Stropkov .  Zraz účastníkov bol na chate PZ ,kde boli prichystané raňajky...